Menu
Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Mr D Jones - Executive Headteacher
Senior Leadership Team 2 Mrs E Ribbans - Head of School
Senior Leadership Team 3 Mr I Rudgyard - Assistant Headteacher
Senior Leadership Team 4 Mrs V Elderton - Inclusion Manager
Senior Leadership Team 5 Mrs A Chivers - Business Manager

School Office

School Office 1 Miss C Nowikow - Administrator
School Office 2 Miss M Scott - Secretary
School Office 3 Miss M Roberts - HR Officer

Premises

Premises 1 Mr M Flisher - Caretaker

Class Teachers

Class Teachers 1 Miss Munro - Year R Parrot Class
Class Teachers 2 Mr Woollcott - Year R Toucan Class
Class Teachers 3 Miss K Jones - Year 1 Bumblebee Class
Class Teachers 4 Mr Cheetham - Year 1 Ladybird Class (Mon-Thur)
Class Teachers 5 Mrs K Fairhall - Year 1 Ladybird Class (Fri)
Class Teachers 6 Mr Andrews - Year 2 Grasshopper Class
Class Teachers 7 Miss Judge - Year 2 Dragonfly Class (Mon/Tue/Wed)
Class Teachers 8 Mrs L Ward Year 2 Dragonfly Class (Wed/ Thur/Fri)
Class Teachers 9 Mrs Diplock - Year 3 Iguana Class
Class Teachers 10 Miss R Bransfield - Year 3 Chameleons Class
Class Teachers 11 Miss Smith - Year 4 Leopards Class
Class Teachers 12 Miss V Copeman - Year 4 Jaguar Class
Class Teachers 13 Mr E Capp - Year 5 Tiger Class
Class Teachers 14 Mrs L Reeve - Year 5/6 Lion Class (Mon-Thur)
Class Teachers 15 Mr I Rudgyard - Year 5/6 Lion Class (Fri)
Class Teachers 16 Miss F Holden - Year 6 Panther Class

Teachers

Teachers 1 Mrs S Flewitt - Reading Recovery Teacher
Teachers 2 Mrs E Reed - Art Teacher
Teachers 3 Mrs A Willmott - Music Teacher

Teaching Assistants

Teaching Assistants 1 Miss K Brice
Teaching Assistants 2 Mrs W Casey
Teaching Assistants 3 Mrs S Churitter
Teaching Assistants 4 Mrs T Keeler
Teaching Assistants 5 Miss J Lilley
Teaching Assistants 6 Mrs A Marfleet
Teaching Assistants 7 Mrs P Pattison
Teaching Assistants 8 Mrs L Pitchacaren
Teaching Assistants 9 Mrs J Waters
Teaching Assistants 10 Mrs V Whitehead
Teaching Assistants 11 Mrs J Benson
Teaching Assistants 12 Mrs H Tuff
Teaching Assistants 13 Miss C Maple

HLTAs

HLTAs 1 Mrs Elizabeth Bennett
HLTAs 2 Mrs Natalie Crawley
HLTAs 3 Mrs Laura Johnson

Well-being Team

Well-being Team 1 Mrs Morgan - FLO
Well-being Team 2 Mrs Williams - FLO

Club Staff

Club Staff 1 Mrs V Whitehead - Breakfast Club/ ASC Supervisor
Club Staff 2 Mrs G Bromley - Breakfast Club Assistant
Club Staff 3 Mrs L Galang - Breakfast & After School Club PW
Club Staff 4 Mrs P Fowler - After School Club Play Worker
Club Staff 5 Mr S Suwari - After School Club Play Worker

Catering

Catering 1 Mrs L Stratford - Cook
Catering 2 Mrs G Bromley - Assistant Cook
Catering 3 Mrs J Salt - Kitchen Assistant
Catering 4 Mrs Ashdown - Kitchen Assistant & Crossing Patrol
Catering 5 Mrs Graham - Midday Supervisor
Catering 6 Mrs Richards- Midday Supervisor

Penguin Class

Penguin Class 1 Miss McGill - Penguin Class Teacher
Penguin Class 2 Mrs Holness - Penguin Class HLTA
Penguin Class 3 Miss Parnell - Penguin Class TA

Polar Bear Class

Polar Bear Class 1 Mrs R Whatley - Polar Bear Class Teacher
Polar Bear Class 2 Mrs S Barnes - Polar Bear Class HLTA
Polar Bear Class 3 Miss A Hawkins - Polar Bear Student Teacher
Polar Bear Class 4 Mrs Manning - Polar Bear Class TA
Top